Yeni Petkim Köprülü Kavşağı İle Aliağa’da Trafik Rahatlıyor

Karayolları Genel Müdürlüğü 2. Bölge Müdürlüğü, Çanakkale ve İzmir’i birbirine bağlayan karayolunda kesintisiz ulaşımı sağlamak amacıyla projemizi hayata geçiriyor. Projemizin bir parçası olarak, Pet-Lim ve Nemport limanları arasında yer alan alana yapılacak Yeni Petkim Köprülü Kavşağı, Nemrut Bölgesi’ndeki tüm limanlara hizmet verecek şekilde planlandı.

Uzun süredir Aliağa’nın gündeminde büyük bir beklenti içinde takip edilen projemiz, İzmir – Çanakkale yolunda özellikle yoğun mesai saatlerinde kamyonların oluşturduğu uzun kuyruklara son verecek. Yapılacak köprülü kavşak ve yol düzenlemesi sayesinde Aliağa’nın trafik sorununa önemli bir çözüm getirecek olan projemiz, bölgenin trafik akışını önemli ölçüde rahatlatacak.

31 Ağustos Çarşamba günü gerçekleştirilecek olan ihale ile başlayacak çalışmaların 300 gün içerisinde tamamlanması ve kavşağın hizmete açılması planlanıyor. Ayrıca, Yeni Petkim Köprülü Kavşağı’nın, planlanan Menemen – Aliağa otobanına da bir bağlantı yolu ile entegre edilmesi öngörülüyor. Projemiz, Aliağa’da yaşanan trafik sıkıntısına modern ve kalıcı bir çözüm sunmayı hedefliyor.